# Grăbindu-se să ajungă la locul unui accident, o jurnalistă din Curtea de Argeş s-a oprit cu maşina în conducta de gaze
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/01/AccidentNoaptes01.jpg)
În acest weekend, Alain Valentin C., de 48 de ani, din Curtea de Argeş, circula cu un VW Polo cu volan pe dreapta prin cartierul Noapteş. Ajuns pe strada Luncilor, el a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi a lovit un BMW parcat, pe care efectiv s-a urcat.
În urma verificării cu etilotestul, s-a dovedit că bărbatul, care este fiul unui cunoscut medic din municipiul Basarabilor şi administrator al unui camping din zona Piscu Negru pe Transfăgărăşan, avea o concentraţie de 0,79 mg/l de alcool pur în aerul expirat. În cauză a fost deschis dosar penal.
Aflând despre accident, o jurnalistă din oraş a plecat spre locul evenimentului, dar nu a mai ajuns fiindcă pe drum maşina pe care o conducea a derapat şi s-a oprit în ţeava unui aerisitor al reţelei de gaze. Tânăra nu a fost rănită.