Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/01/aleea-voinicilor-trivale-1024x616.jpg)
Da, chiar aşa se numeşte strada de lângă blocul P13 din cartierul piteştean Trivale. În contrast cu denumirea, avem o imagine dezolantă, „puturoasă” pe care locatarii speră să o schimbe cumva anul acesta. Cum anume? Prin amenajarea spaţiului verde. Unii propun să fie plantate flori, alţii s-ar bucura dacă ar exista un loc de joacă…
„Acum sunt doar bălării şi gunoaie. Voinici sunt doar… şobolanii care nu lipsesc din peisaj” – ne-a declarat o tânără care locuieşte în zona cu pricina.
Gabriela BICESCU
Advertisement