Poliţiştii argeşeni au organizat și desfășurat o serie de activități în spiritul sărbătorilor în pragul cărora ne aflăm, menite să aducă zâmbete și bucurie cadrelor, dar și copiilor acestora.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/teatru-1024x576.jpg)
În ziua de 20 decembrie a.c., sediul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș a fost vizitat de Corul Veteranilor Mihai Viteazul Pitești, care a oferit polițiștilor prezenți un mic program artistic emoționant, cu colinde și cântece patriotice.
La eveniment a participat și conducerea inspectoratului care a răsplătit gestul veteranilor cu mici cadouri ce conțineau produse de sezon. Momentul artistic a reprezentat terapie pentru minte și suflet și a fost apreciat de polițiști.
Un alt moment deosebit, menit să aducă laolaltă familiile polițiștilor, l-a constituit spectacolul organizat în data de 22 decembrie a.c. pentru copiii oamenilor legii, care l-au așteptat împreună pe Moș Crăciun.
Activitatea organizată ”în complicitate” cu organizațiile profesionale și sindicale reprezentative pe plan local, s-a desfășurat la Teatrul Alexandru Davila din Pitești. Copiii, dar și părinții au asistat la o piesă de teatru muzicală, pusă în scenă cu măiestrie de actori și care a adus zâmbetul pe buze și celor mari și celor mici.
Voioșia, dar și răbdarea celor mici a fost răsplătită de Moș Crăciun, care și-a făcut apariția pe scenă cu multe daruri.
Entuziasmați, cei aproape 200 de copii prezenți l-au asaltat pe Moș Crăciun și s-au bucurat de cadourile primite.