Agenţi din cadrul Biroului Rutier Piteşti au fost sesizaţi că pe Calea Câmpulung a avut loc un eveniment rutier din care au rezultat doar pagube materiale.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/CarambolPitesti01.jpg)
Vasile Costin D., de 23 de ani, din municipiu, conducea un Opel pe DN73 dinspre Piteşti către Câmpulung. La un moment dat, el a pierdut controlul volanului şi mai întâi a acroşat un Mercedes. În urma coliziunii, Opelul a ricoşat şi a ajuns pe contrasens, unde a lovit un Audi care circula din sens opus. Lucrurile nu s-au oprit aici, fiindcă scăpat complet de sub control, autoturismul a mai lovit un Volkswagen.
Sosiţi la faţa locului, poliţiştii rutieri l-au verificat pe şofer cu etilotestul şi… surpriză! S-a constatat că tânărul avea o concentraţie de 0,56 mg/l de alcool pur în aerul expirat. Şi parcă nu era de ajuns, oamenii legii au mai stabilit că împricinatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză a fost deschis dosar penal pentru conducere sub influenţa alcoolului şi fără permis.