![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/3CC79013-FA6A-40C0-896A-64D625A59B56-1024x576.jpeg)
UPDATE: Incendiul a cuprins răpit nivelul superior al locuinței, manifestându-se cu flăcări violente. Din fericire, în urma incendiului nu au fost victime, iar prin preajmă s-a aflat un echipaj al SAJ care a anunțat situația produsă. În cel mai scurt timp pompierii s-au deplasat cu trei autospeciale de stins incendii, o autoscară și un echipaj SMURD. În casă locuiau 5 persoane, printre care și un copil.
Intervenția s-a desfășurat pe o durată de peste o oră și jumătate, timp în care militarii au lucrat pentru localizarea și lichidarea flăcărilor. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului este de natură electrică, probleme la un conductor electric defect sau neizolat corespunzătoar.
Pompierii de la Detașamentul Pitești se deplasează în Valea Mare, Ștefănești, pentru a interveni în cazul unui incendiu izbucnit la o casă. Arde acoperișul casei, iar în interior nu mai este nimeni. Se lucrează pentru localizarea incendiului și pătrunderea prin interior spre locul focarului.