Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/BF7448A8-E4B7-47EE-AC4E-736A5C7F4DCA-1024x683.jpeg)
În ziua de 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești au depistat o tânără de 25 de ani, din Costești, care conducea un autoturism pe DN 65B, fiind înregistrată de aparatul RADAR cu viteza de 120km/h.
Tânăra a fost sancţionată contravenţional cu amendă în valoare de 1.305 lei, iar permisul de conducere al celei în cauză a fost reţinut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile.
Advertisement