![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/12/63FCB500-1633-40E9-8F6B-C087D0EC9F44-1024x683.jpeg)
LIVE din Piața Primăriei Pitești. Spectacol așa cum nu s-a mai văzut!
Pentru prima dată în România, în noaptea dintre ani, spectacolul dintr-o piață publică este unul special și rafinat. Municipalitatea oferă piteștenilor un concert în care se poate cânta și dansa pe cele mai frumoase și populare piese muzicale clasice: vals, tango, polca sau mazurca!
Chiar în aceste momente (LIVE AICI), în Piața Primăriei Pitești, orchestra simfonică a Filarmonicii Pitești, dirijată de Constantin Grigore, și soliștii Ana Cebotari și Vlad Miriță bucură publicul cu un repertoriu excepțional!
De la 20:30, după concertul orchestrei simfonice, trupa Dacika, alcătuită din Mihai Toma (compozitor), Ștefan Doniga (claviaturi), Diana Jipa (vioară), Oana Șerban (solistă) și Dan Incrosnatu (percuție), va interpreta folclorul în manieră unică – simfonic și electronic!
Înainte de miezul nopții, de la ora 21:30, atmosfera din Piața Primăriei va fi energizată de un spectacol live mix oferit de către DJ Graphik (MFM Dance) & Mc Crisa, un adevărat dance-party pentru tineri, în așteptarea Noului An.
Spectacolul din Piața Primăriei se va încheia cu un foc de artificii spectaculos, la ora 24:00.