Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/09/442801D9-9063-405C-8DB1-0E5795EE769C.jpeg)
Limitator de viteză nou amplasat în Pitești.
Pentru reducerea riscului de producere a evenimentelor rutiere nedorite, Primăria Municipiului Piteşti a decis amplasarea unui limitator de viteză pe strada Eremia Grigorescu, înainte de trecerea pentru pietoni de la BRD.
Acţiunea a fost realizată de către Administraţia Domeniului Public, astăzi, 27.09.2022, conform avizării Comisiei de sistematizare a circulației rutiere din data de 18.08.2022.
Advertisement