Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/09/mazda-stalp-575x1024.jpg)
I-a dat daună totală în Argeș! Adio Mazda.
În această seară, în jurul orei 19.30, pompierii de la Secția Costești au intervenit cu o autospecială și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat pentru a asigurara măsuri PSI și ajutor calificat la nevoie, în cazul unui autoturism intrat într-un stâlp.
A fost vorba despre o Mazda, al cărei șofer ar fi pierdut controlul volanului, posibil pe fondul neatenției și a neadaptării vitezei.
Din fericire, nu au existat victime, iar pompierii au avut de îndeplinit o simplă formalitate, aceea de asigurare a măsurilor în astfel de împrejurări.
Advertisement