Advertisement
8,6 miliarde de lei, adică aproximativ 1,75 miliarde de euro, a plătit România în primele șase luni ale anului ca dobânzi la împrumuturi contractate de Guvernul Cîțu! Este o sumă uriașă care ar fi asigurat dublarea alocațiilor prevăzută de lege sau majorarea pensiilor ori a salariilor profesorilor, spune fostul consilier județean Vasile Mihăilescu.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/F47669FB-E650-4EB8-BC2E-6D2327171D17.jpeg)
“În schimb, Cîțu a ales să îndatoreze zeci de generații, la costuri uriașe, fără niciun efect benefic, nici pentru economie, nici pentru populație.”, susține Vasile Mihăilescu.
Advertisement