Vasile Mihăilescu, fost consilier județean, consideră că scandalul politic dintre partidele aflate până nu demult împreună la putere are efecte devastatoare asupra României.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/F47669FB-E650-4EB8-BC2E-6D2327171D17.jpeg)
„Nu era deloc momentul pentru un asemenea circ. Era momentul să se găsească soluții legate de problema creșterii tarifelor la energie, pentru stabilizarea economiei și a monedei naționale, pentru pregătirea noului an școlar, pentru confruntarea valului 4 al pandemiei… În schimb, avem parte de scandaluri, de instabilitate, de răfuieli, amenințări și șantaj la cel mai înalt nivel. E nevoie de responsabilitate, dar cei care sunt la putere nu par să fie deloc responsabili, cu atât mai puțin USR PLUS!”, declară Vasile Mihăilescu.