Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/F95B40D2-7F19-48A6-B30C-B4159D7EE6B2-1024x771.jpeg)
Un pui de vulpe se află în apropierea sediului Direcției Silvice din pădurea Trivale. Animalul, foarte slăbit, se află într-un șanț, în apropierea străzii și pare foarte blând, acceptând apropierea trecătorilor curioși. O doamnă, înduioșată de starea vulpii, i-a cumpărat de la un chioșc mâncare pentru câini sau pisici, boabe pe care i le-a presărat în zonă. Deocamdată, nu s-a atins de ele, dar, cine știe ce-o face mai târziu, în noapte?!
Advertisement