![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/IMG-20221123-WA0010-1-1024x576.jpg)
VIVO Piteşti ameninţat de concurenţă.
Este un complex comercial apreciat pentru diversitate, în ciuda faptului că nu este chiar un „mall” în toată regula.
Dispune de o parcare generoasă, fiind situat chiar lângă Autostrada A1, motiv pentru care este vizitat frecvent şi de către persoanele aflate în tranzit.
Însă, în viitorul apropiat va avea parte de o concurenţă acerbă, după ce Argeş Mall va fi gata.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/09/mall-tudor-vladimirescu-2-1024x576.jpeg)
Vă reamintim, la data de 20 octombrie a.c., proiectul celei mai mari investiții private din Pitești, din ultimii 30 de ani, a trecut în faza de execuție.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/10/arges-mall-pitesti-1024x575.jpg)
Prime Kapital a propus, în urmă cu patru ani, la Pitești, un proiect de regenerare urbană prin reconversia unei zone industriale de aproximativ 13 hectare.
Noul centru comercial, ce va avea o suprafață comercială închiriabilă de peste 50.000 de metri pătrați, urmează să fie finalizat în 2024.