![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-pitesti-fb-1024x758.jpg)
Video – Piteşti: A scăpat Mustang-ul de sub control şi l-a făcut zob
În cursul serii trecute, pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier în care un autoturism a lovit un stâlp de fier.
Evenimentul a avut loc în municipiul Pitești, str. Armand Călinescu, zona Colegiului „Brătianu”.
La fața locului, s-au asigurat măsurile specifice de prevenire ale incendiilor, iar un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Argeș a monitorizat două persoane care nu au avut nevoie de transport ulterior la spital.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-pitesti-2-576x1024.jpg)
Un alt accident a avut loc aproape de dimineaţă, când un autoturism a părăsit partea carosabilă și a ajuns într-un șanț, din localitatea Drăganu. La fața locului, a fost prezent și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean, dar nu au intervenit, nefiind identificate victime ale evenimentului.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-2-576x1024.jpg)