Advertisement
În această dimineaţă, şoferul unei autoutilitare cu numere de Argeş transporta o bovină pe şoseaua de centură a municipiului Piteşti. După cum se ştie, în astfel de cazuri e nevoie de autorizaţie pentru transportul animalelor vii, iar la cum e plimbat bietul animal putem intui sau afirma că e greu de crezut să fie vorba de un transport cu acte în regulă. În astfel de situaţii, cei care sunt depistaţi pot fi sancţionaţi contravenţional cu amendă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/05/5C772656-A759-48D4-AB4F-1CFAE8429972-1024x552.jpeg)
Advertisement