![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/3A3BFC2B-9A1F-49C8-B84F-D52436401231-1024x683.jpeg)
Un accident rutier a avut loc între 2 autoturisme în comuna argeșeană Băiculești.
Din verificările preliminare efectuate de polițiștii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeș, s-a stabilit că, un bărbat de 24 de ani, care conducea un autoturism, pe DN7C, din direcția Curtea de Argeș către Pitești, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, a intrat în coliziune cu un autoturism, parcat în afara părții carosabile, în care nu se afla nicio persoană.
În urma accidentului, conducătorul autoturismului aflat în mișcare, a fost rănit ușor. În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.