Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_1182-1024x768.jpeg)
Un proiect mult dorit de piteșteni a fost demarat astăzi.
Al treilea proiect dorit de piteșteni și votat în cadrul bugetării participative – terenul multifuncțional pentru fotbal, baschet & tenis, în cartierul Războieni – a fost demarat!
Primarul Cristian Gentea a semnat studiul de fezabilitate, astăzi, 7 mai 2024.
Sunt derulate, deja, trei astfel de sesiuni de bugetare participativă și, în toate, cetățenii s-au pronunțat pentru realizarea unor terenuri multifuncționale de sport.
De asemenea, intră în lucru și terenul de sport al Școlii Gimnaziale „Tudor Vladimirescu”, Structură 2, din Bulevardul Republicii – fosta școală nr. 8.
Advertisement