Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/a732528e-5813-40c2-ac47-9a1ecfa2caff-1024x684.jpeg)
Tragedie în Argeș. I-a ars casa chiar înainte de Paște.
Incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din orașul Ștefănești, satul Valea Mare. Intervin pompierii cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
Forțele de intervenție ajunse la locul solicitării au constatat că incendiul se manifesta generalizat la o anexă, pe o suprafață de aproximativ 10 mp.
Paramedicii SMURD au monitorizat o persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 78 de ani, care prezintă arsuri la nivelul membrului superior drept.
În urma acordării primului ajutor calificat, victima a refuzat transportul la spital.
Advertisement