Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG_3481-1024x576.jpeg)
Trafic restricționat în zona Vama Pitești, în perioada 24 -25.10.2023.
Marți, 24 octombrie și miercuri, 25 octombrie, de la ora 08:30, traficul rutier va fi restricționat în zona Vama Pitești, pe sensul de intrare în oraș, în vederea demarării lucrărilor de instalare a sistemului de cântărire în mișcare.
Lucrarea face parte din proiectul ,,Crearea unui sistem de management al traficului și măsuri pentru gestionarea durabilă a parcărilor în municipiul Pitești”.
Participanții la trafic sunt rugați să fie foarte atenți și să respecte regulile de circulație pentru a evita orice incident.
Advertisement