Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/533D4E29-2C8D-4FDC-87FF-365D6E908D0B.jpeg)
Urmare a unei hotărârii a Consiliului Local, prin care a fost delegată gestiunea directă a serviciului de salubrizare pentru colectare separată şi transport separat al deşeurilor în Pitești, începând cu 1 noiembrie, SC Salubritate 2000 va presta serviciul pe toată raza municipiului. Iar de la această dată tarifele practicate sunt:
• Persoane fizice: 11 lei/persoană/lună (TVA inclus);
• Persoane juridice: 109,53 lei/mc – deșeuri municipale colectate separat (exclusiv TVA);
• Tarif unic: 118,58 lei/mc – deșeuri provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora (exclusiv TVA).
Advertisement