Advertisement
Zilele aceastea, Piaţa Vasile Milea este centru de atracţie pentru pasionaţii de automobile, dar şi pentru simplii cetăţeni care doresc să achiziţioneze o maşină, nouă sau rulată.
Astfel, mai multe reprezentanţe auto au expus vehicule noi şi rulate, cu preţuri de la şase mii, până la suta de mii de euro.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/targautomilea01.jpg)
Atracţiile expoziţiei sunt BMW-urile (vârful de lance fiind un bolid BMW 840d, preţ 100.000 euro), dar şi un Mercedes CLA 200d (rulat) în jurul căruia oamenii dau târcoale, dar fiind preţul mic pentru o asemenea bijuterie: 25.500 euro.
Standul Dacia-Renault este, ca de obicei, bine reprezentat, fiind prezente ultimele modele Megane, Logan, Duster…
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/targautomilea02.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/targautomilea03.jpg)
Advertisement