Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/02/1540C60E-634F-4244-8DD9-C52506020A2D-1024x713.jpeg)
Tânăr din Pitești, scandal în stația de autobuz.
În jurul orelor 18.30, polițiștii locali din cadrul Intervenție la Evenimente, a surprins in stația de autobuz din zona Facultății „Constantin Brâncoveanu”, un individ care se manifesta zgomotos, deranjând vădit liniștea și ordinea publică.
Pentru că a refuzat să-și decline identitatea polițiștilor locali, acesta a fost condus la Secția nr. 2 de Poliție pentru a se stabili cu exactitate datele personale ale individului.
In urma procedurilor specifice, s-a stabilit că se numește T.G.S. din Pitești și are 27 de ani.
Pentru fapta sa, a fost sancționat contravențional cu suma de 1000 de lei, conform Legii 61/1991.
Advertisement