Advertisement
În urma susținerii examenului de admitere la Școala de Subofițeri Jandarmi ”Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani, primul admis a fost un tânăr argeșean în vârstă de 19 ani.
Piteşteanul Drăgan Antonio Cristian (foto) a obţinut 88 de puncte din 90.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/01/jandarm-1024x768.jpg)
Cu acest punctaj, i-a depăşit pe ceilalți 750 de tineri înscrişi la examen.
Tânărul a spus că principalul model în viață și ceea ce l-a motivat cel mai mult să acceadă într-o structură militară îl reprezintă tatăl său, jandarm cu o vechime de aproximativ 20 de ani în Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Argeş.
Advertisement
Un Comentariu
Mi Tika
Corect este Inspectoratul Judetean de Jandarmi.