Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/A0F149E3-198A-46C8-8CE3-EA8FCCCFA464.jpeg)
Prima zi caniculară înregistrată în această vară a făcut ca 270 de porci să moară din cauza căldurii excesive. Porcii proveneau de la o fermă din comuna Recea.
Totul s-a întâmplat ieri după-amiază, când tirul care transporta porcii luaţi de la o fermă din recea şi îi ducea către un abator, nu a mai reușit să urce un drum în pantă.
Autocamionul a rămas pe loc timp de o oră până la rezolvarea situaţiei, dar din păcate în acest interval cele 270 de animale, de peste 100 de kilograme fiecare, au murit din cauza temperaturilor ridicate.
Advertisement