Advertisement
Sancţiunile pentru nerespectarea măsurilor Ordonanţei Militare au continuat în ultimele 24 de ore, iar într-un caz petrecut în Argeş, în mediul rural, o persoană s-a ales cu dosar penal!
Astfel, poliţiştii argeşeni au intervenit pentru aplanarea unui conflict, unde un bărbat, băut fiind, s-a luat la ceartă cu vecinii. Pe unul dintre aceştia l-a scuipat. Grav este că scandalagiul se afla în izolare la domiciliu în momentul în care a comis gestul reprobabil. Aşadar, având în vedere aceste aspecte, în cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de zădărnicirea combaterii bolilor, conform art. 352 din Codul Penal.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/04/lunca-corbului-1024x649.jpg)
Advertisement
Un Comentariu
Anonim
Şeful (de post) de la Miliția rurală, aflat în exercițiu …de Postul Mare, dovedeşte ceea ce toti in jurul lui… doar declară : „Ceauşescu a înviat”!
Milițienii acționează preventiv , NU ca romanii de pe vremea lui Octavian Augustus (sec.l i.H.) , care n-au calculat ştiințific-medical cât rezistă pe suprafețele neepilate („de păr” !) & nespălate… cu alcool medicinel i… trecut prin miez de pâine (nemuncită !)…sputa infestată cu CoVidiul de la 19, când… o scuipa /stropea/înmuia cu salivă…de la sub 1,5-2 m… pe/spre… vecina de sub el (deja în carantină …”de deochi”) , c-aşa… a răms gravidă …iar …şi cu…Johan !