Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/73DEBDBB-E082-493D-8255-C09CFF15F0C6-1024x683.jpeg)
Încă două suflete salvate de pompierii argeșeni, după ce aseară au salvat o pisică, care a rămas blocată sub ușa de metal a unui bloc de pe strada Teilor din municipiul Pitești.
Cea de a doua misiune de salvare a fost în orașul Topoloveni, unde o vânzătoare a auzit zgomote venind din zidul magazinului. Pompierii Gărzii de Intervenție Topoloveni s-au deplasat la fața locului și au constata că pe interiorul zidului erau 2 pisoiași rămași blocați.
Militarii au creat acces în zid spre locul unde erau cele doua animăluțe și au reușit să le extragă în siguranță.
Advertisement