
Poliția Locală Pitești se schimbă din temelii. Ultima zi pentru Nicolae Valerică.
Schimbare în fruntea Poliției Locale Pitești
Pe 4 aprilie, Nicolae Valerică, director general al Poliției Locale Pitești, mai adaugă o floare buchetului vieții, atingând pragul vârstei de 65 de ani.
Întrucât ziua aniversării sale, din această primăvară, coincide cu momentul pensionării, rezultă că azi, 3 aprilie, este ultima zi în care Nicolae Valerică mai deține funcția supremă, în cadrul instituției.
Nicolae Valerică își încheie mandatul
Astfel, după o perioadă considerabilă petrecută în structurile de ordine publică ale municipiului reședință de județ, directorul general Nicolae Valerică părăsește fotoliul nr. 1, urmare a pensionării, mandatul său luând sfârșit pe 4 aprilie, la împlinirea vârstei de 65 de ani.
Așadar, Nicolae Valerică se va pensiona, începând cu 4 aprilie, iar postul de director general al Poliției Locale Pitești, devenit vacant, va fi scos la concurs, ne-au informat responsabilii Primăriei Pitești.
Un nou șef la Poliția Locală Pitești
Vă reamintim că Poliția Locală Pitești este subordonată Primăriei Pitești.
Până la momentul publicării acestor rânduri în mediul online, Nicolae Valerică nu ne-a răspuns la telefon, pentru a ne dezvălui ce planuri și-a făcut după momentul pensionării.
În ceea ce ne privește, îi urăm sărbătoritului și proaspătului pensionar, în avans, La mulți ani!
După cum v-am informat la vremea respectivă, pe 6 februarie a.c., Gabriel Gherghe a fost numit în funcția de director general adjunct al Poliției Locale Pitești, ca urmare a reorganizării instituției.
Cine va fi noul șef al Poliției Locale Pitești? Vom trăi și vom afla..
Poliția Locală Pitești se schimbă din temelii. Ultima zi pentru Nicolae Valerică.