Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/67814E93-660D-4470-88FE-472FBDC49875-1024x768.jpeg)
Stadiul lucrărilor la noua Sală Polivalentă a ajuns la 30%, potrivit informațiilor oferite de către reprezentanții societății constructoare.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/9299FC5F-9374-4E8C-9F2F-2B757B604951-768x1024.jpeg)
S-a finalizat montarea piloților, iar acum se execută fundația și montarea stâlpilor, etapă realizată în proporție de 75%. În același timp, se lucrează la structura de rezistență și la structura prefabricatelor (20%).
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/46B47FEA-B631-4CD0-8BC4-A4F970BD185A-1024x768.jpeg)
Lucrările se desfășoară conform graficului asumat de constructor, cele cu privire la structurile menționate urmând a se finaliza până la încheierea anului în curs.
Advertisement