Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/04/B8F3EE55-CF28-4EBC-9EE8-BDD1CE8FF1FB-1024x576.jpeg)
Începând cu 1 aprilie, economistul Florin Mitucă este noul manager al Spitalului Municipal Curtea de Argeș. Șefia a preluat-o în urma pensionării fostului director, dr. Florian Badea.
Florin Mitucă a lucrat o perioadă în sistemul bancar. Experiența în domeniul medical a căpătat-o în anii în care a fost director financiar la Spitalul Valea Iașului. Proaspăt instalat în postul de manager al spitalului din Curtea de Argeș, el și-a propus să continue proiectele privind anveloparea clădirii și achiziția de echipamente medicale.
Advertisement