![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/5A69FC33-25EE-4BB6-AA00-CD434DEB400C-1024x698.jpeg)
Sperietură soră cu moartea pentru o familie. Le-a luat foc locuința.
La puțin timp după miezul nopții, pompierii de la Garda de Intervenție Topoloveni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Călinești, sat Urlucea.
Flăcările se manifestau la acoperișul locuinței și într-o cameră a acesteia.
S-a acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă. În urma evenimentului, o femei a suferit atac de panică și a fost monitorizată la fața locului de către paramedicii SMURD, iar un bărbat cu vârsta de 37 de ani a fost preluat de către un echipaj SAJ și transportat la spital.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost folosirea intenționată a sursei de aprindere pentru generarea incendiului.