Advertisement
Astăzi, în jurul prânzului, un accident rutier s-a produs la Mioveni, Clucereasa, victimă fiind o şoferiţă de 39 de ani.
Din primele informaţii, a pierdut controlul volanului şi a intrat în glisera de la marginea drumului DN73.
La faţa locului a intervenit mai întâi un pompier aflat în timpul său liber, apoi medicii de pe SMURD, precum şi o autospecială ISU. Femeia a fost găsită neîncarcerată şi conştientă, fără leziuni grave. De altfel, aceasta a refuzat transportul la spital şi a preferat să-şi trateze maşina la… service.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/accident-mioveni-1024x577.jpg)
Advertisement