În cursul nopții trecute, în jurul orei 4:00, polițiștii argeșeni au fost sesizați cu privire la faptul că, pe raza localității Cotmeana, a avut loc un eveniment rutier.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/WhatsApp-Image-2021-07-06-at-08.08.30-1024x576.jpeg)
Imediat, la fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș , care au stabilit că, un bărbat de 52 de ani, cetățean turc, care conducea un ansamblu auto pe DN 7, într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat în decor, pe partea dreaptă a drumului.
În urma accidentului, a rezultat vătămarea corporală a șoferului autotrenului, care a fost transportat la spital.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.