Advertisement
Ieri, 25 martie 2021, jandarmii din cadrul Postului Montan Arefu, care desfășurau o acțiune punctuală pe raza comunei Nucșoara din județul Argeș au verificat mai multe transporturi de material lemnos.
În urma controlului efectuat asupra unui transport și a cubajului realizat împreună cu reprezentanții Ocolului Silvic Domnești, jandarmii au constatat faptul că volumul de material lemnos din remorcă depășește volumul înscris în avizul de însoțire.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/03/WhatsApp-Image-2021-03-25-at-21.26.36.jpeg)
În urma celor constatate, jandarmii au aplicat o sancțiune în valoare de 3.000 de lei, conform Legii 171/2010, iar materialul lemnos care depășea cantitatea menționată în aviz a fost confiscată.
Advertisement