Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/12/BB485AB5-5A30-4252-8D20-E422A4E138F4-1024x683.jpeg)
Recent, unchiul Simonei Bușcă, viceprimăriţa comunei Moșoaia (PSD), a avut nevoie de plasmă pentru a se vindeca de Covid-19.
Deoarece a trecut ea însăși prin boală și știe cât de important este ajutorul în astfel de cazuri, Simona Bușcă a donat în această săptămână plasmă. “Oricând cineva apropiat, drag nouă, poate să aibă nevoie de plasmă pentru a supraviețui bolii Covid-19.
Am decis să donez, pentru ca alți bolnavi cu forme severe să aibă mai multe șanse de vindecare!”, a spus Simona Bușcă la ieșirea de la Centrul de Transfuzii Sangvine din Pitești.
Advertisement