Advertisement
Un bărbat care a mers azi să voteze la o secţia de la Şcoala Gimnazială „Traian” din Piteşti a avut un şoc când a văzut că pe lista permanentă de alegători se afla şi fiul său, care însă era decedat de câţiva ani de zile.
Bărbatul a alertat membrii secţiei de votare. Imediat a fost sesizată Poliţia care a declinat competenţa cercetărilor Autorităţii Electorale Permanente şi Biroului Electoral Judeţean.
Citește și: Reprezentant BEAT într-o secţie de votare din Pitești!
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/11/votare4-1024x660.jpg)
Advertisement