Advertisement
Activitatea în noul Spital Mioveni se animă de la o săptămână la alta, iar echipa managerială, alături de personalul medical, se coordonează pentru încheierea cât mai rapidă a transferului tuturor secţiilor şi compartimentelor, aflate încă în vechile clădiri.
În această săptămână a început mutarea secţiilor neonatologie, obstetrică-ginecologie, chirurgie generală şi ATI, care în ultimii opt ani au funcţionat în Spitalul Călineşti, ca secţie externă a Spitalului Orăşenesc Mioveni. Astfel, începând de luni dimineaţa, toată activitatea medicală desfăşurată în secţia externă de la Călineşti va fi preluată de Spitalul Mioveni, cu personalul aferent şi atribuţiile respective.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/spital-1024x672.jpg)
Advertisement