Judiciarişti ai Biroului de Investigaţii Criminale Piteşti au reţinut un bărbat suspectat de infracţiunea de lipsire de libertate.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/RetinutSechestrare01-1.jpg)
Este vorba despre Ion V., de 32 de ani, din comuna Moldoveni, judeţul Ialomiţa. Potrivit oamenilor legii, joi dimineaţă, pe la ora şapte, acesta a venit la Piteşti, de unde şi-a luat fosta concubină, în vârstă de 36 de ani, cu maşina şi a plecat la Bucureşti.
Deşi femeia l-a rugat s-o lase în pace, bărbatul a ţinut-o în autoturism împotriva voinţei acesteia. Momentul plecării a fost observat de actualul concubin, care bănuind că ceva nu este în regulă, a sesizat poliţia. Anchetatorii au încercat s-o contacteze telefonic pe femeie, dar aceasta nu a răspuns şi autoturismul a fost dat în atenţia poliţiştilor rutieri din judeţele Dâmboviţa şi Giurgiu, dar şi din Capitală.
Audiată, victima a declarat că nu a fost lăsată să coboare din maşină, iar suspectul şi-a recunoscut fapta. El a fost reţinut 24 de ore şi depus în arestul poliţiei judeţene, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunerea de a fi dispusă o măsură preventivă.
Un Comentariu
Anonim
De ce apare o „ştire” ca aceasta, evident…”trasă de păr” pe site ARGEŞUL ?! Cu astfel de „stiri” insultați inteligența cititorului şi faceți publicitate … femeilor care… pleacă de acasă cu un „fost” concubin… „fără să lase …vorbă” concubinului…”actual” ! Facem pariu că „femeia” este şi de o anumită…”etnie” ?!