Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-valea-iasului-1024x462.jpg)
Seară nefastă pe un drum din Argeș. Tânără implicată în accident, victimă.
Evenimentul rutier s-a produs în jurul orei 20.45, pe raza localității Valea Iașului. Două autoturisme au intrat în coliziune.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-valea-iasului-2-1024x462.jpg)
Au intervenit pompierii de la Detașamentul Curtea de Argeș cu o autospecială pentru asigurarea incendiilor și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
Consecințe: „O singură victimă de sex feminin în vârstă de 22 de ani care a suferit un traumatism la cap și mai acuza dureri în zona toracelui. Aceasta a primit îngrijiri medicale și a fost transportată la spital de către echipajul SMURD de prim ajutor calificat”, a transmis ISU Argeș.
Advertisement