Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/04/E246F3F5-C801-4F34-95FE-4E5235BD802B-1024x640.jpeg)
Până la 15 decembrie, Consiliul Județean Argeș în parteneriat cu „Nhood” România desfășoară o campanie de colectare de cărți pentru înființarea unei biblioteci destinate copiilor internați la Spitalul de Pediatrie Pitești.
Pentru cei care vor să se alăture inițiativei, punctele de colectare a cărților au fost stabilite la Biblioteca Județeană, Muzeul Județean și Galeriile Comerciale „Auchan” Pitești Bradu, respectiv „Aushopping” Găvana.
Advertisement