Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/A6F0A36B-BE19-44C3-9F05-3054098132EF.jpeg)
Primăria Pitești a inițiat procedura de achiziție publică pentru servicii de proiectare și asistență tehnică, precum și pentru lucrări de amenajare a unui bloc de locuințe sociale.
Este vorba despre transformare Căminului C3 de la Liceul Tehnologic „Dimitrie Dima” în clădire de locuințe sociale. Adică așa cum s-a întâmplat și la căminul fostului Liceu CFR de pe strada Stadionului.
Investiția este estimată la aproximativ 7,6 milioane lei, fără TVA.
Advertisement