Advertisement
Primăria Municipiului Pitești, prin S.C. Salpitflor Green S.A., a încheiat lucrările de reamenajare a scuarului de pe panta Calea Craiovei, intersecție cu Bd Frații Golești.
Lucrările au constat în amenajarea și pregătirea terenului, în montarea a 400 mp rulouri de gazon și în plantarea a 540 de crizanteme galbene și roșii, renumite prin frumusețea deosebită, dar și prin parfumul discret pe care acestea îl emană.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/calea-craiovei-1-1024x795.jpg)
De asemenea, au fost montate 70 de aspersoare inteligente cu funcție de irigare (selectivă) prevăzute cu senzori de ploaie.
Advertisement