Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/08/8EFA4B0C-3A62-47A1-BDCC-0481DE89B6C1-1024x683.jpeg)
Școala „Tudor Arghezi – curte interioară reparată și asfaltată.
Primăria Municipiului Pitești, prin Administrația Domeniului Public, a executat lucrări de reparații asfaltice ale terenului de sport al Școlii Gimnaziale „Tudor Arghezi”, strada Horia, Cloșca și Crișan, cartier Prundu, pe o suprafață de 1550 mp.
Curtea interioară a școlii a fost refăcută, elevii fiind așteptați, la început de an școlar, de un spațiu de recreere recondiționat și de o nouă sală de sport!
În această perioadă, acțiunile de reparații și asfaltări continuă și în curțile interioare ale altor unități de învățământ.
Advertisement