Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/03/718AC6C8-DDAE-4A82-8962-E7A5DEA30B37.jpeg)
Marius Ștefan a fost numit procuror-șef la Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA) Pitești. Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât în unanimitate în cadrul ședinței de marți, 15 martie, delegarea în funcţia de procuror-şef al Serviciului Teritorial Piteşti din cadrul DNA a procurorului Marius Ștefan.
Ștefan va conduce DNA Pitești până la ocuparea funcţiei prin numire, în condiţiile legii, dar nu mai mult de șase luni.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/03/65109ED0-B029-442C-ABFA-4B6AACEAE3C0.jpeg)
Marius Ștefan a deținut timp de 4 ani funcția de prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș, iar timp de trei ani a fost prim-procuror adjunct al aceleiași unități de parchet.
Advertisement