![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/05/634661B8-CB36-4949-9ABE-01B1A2BF8A62.jpeg)
S-a… încins concursul organizat de Consiliul Județean Argeș pentru ocuparea postului de manager al Teatrului „Alexandru Davila” Pitești. Ieri a fost parcursă etapa de selecție a dosarelor. În cursă s-au înscris șase candidați. Conform legii, numele acestora nu pot fi dezvăluite până la proba de susținere a proiectului. Din surse sigure, trei dintre participanți sunt „de-ai casei”: Constantin Cotimanis, fostul manager interimar, actorul Mihai Savu și George Diaconescu, instrumentist și șeful secției Revistă.
Până la 13 mai vor fi analizate proiectele de management, într-o primă etapă, iar la 14 mai candidații află ce notă au obținut.
La 17 mai va avea loc a doua etapă a concursului: susținerea proiectului de management în cadrul interviului. La 18 mai, aspiranții la postul de manager al teatrului vor afla cum s-au descurcat, iar cei nemulțumiți pot depune contestații în intervalul 19-20 mai, 25 mai fiind termenul de soluționare.