Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/SALA-DE-SPORT-LICEU-CANTACUZINO.jpg)
Sală nouă de sport la Bascov
Consiliul Local Bascov a aprobat predarea către Ministerul Dezvoltării a unui teren în suprafaţă de 1.316 mp pe care urmează să fie realizată o nouă sală de sport.
Pe acest teren situat în curtea Școlii Gimnaziale „Virgil Calotescu”, CNI va realiza obiectivul de investiţii „Proiect-pilot – construire «Sală de educaţie fizică școlară», din strada Păișești DN nr. 126, sat Bascov, comuna Bascov, judeţulArgeș”.
Foto descriptiv
Advertisement