Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/06/IMG_0073-1024x683.jpeg)
Sala de sport din Albota, aproape gata!
După îndelungi peripeții, legate în principal de ritmul de lucru al constructorului, sala de sport de la Albota este foarte aproape de a fi dată în folosință.
Primarul Ion Dumitru speră ca pe 1 august obiectivul, finanțat prin Compania Națională de Investiții, să fie inaugurat.
„Exteriorul a fost finalizat, mai e puțin de lucru la interior, respectiv de montat scaunele, și de amenajat curtea, după care, într-un final, vom putea spune că avem una dintre cele mai moderne săli de sport din mediul rural, la nivel de țară.”, afirmă edilul șef din Albota.
Advertisement