![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/02/6487EAFB-A823-4AD4-96F8-00A9F4C7ABED.jpeg)
Astăzi, 28.02.2022, a avut loc recepția la terminarea lucrărilor pentru obiectivul de investiții Reabilitare și modernizare Grădinița cu Program Prelungit „Primii Pași”, finanțat în cadrul POR 2014-2020 – Axa prioritară 4. Clădirea la care s-a realizat intervenția este încadrată ca monument istoric de categoria a II-a, “Casa Dr. Petre Florescu”.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/02/EDD16717-9073-47BB-BAA0-ADCBD50AB099-768x1024.jpeg)
Lucrările de reabilitare și modernizare au constat în:
Restaurarea fațadelor;
Refacerea scărilor de acces;
Restaurare acoperiș, inclusiv hidroizolație;
Restaurare tâmplărie interioară;
Dotări specifice pentru grădinițe.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/02/4C472274-45FE-48F0-943A-6E790328912F-1024x768.jpeg)
Durata de execuție: 10 luni. Valoarea totală a investiției este de 1.216.734,27 lei fără TVA, din care valoarea lucrărilor executate este de 1.076.450,03 lei fără TVA. Executant: Asocierea S.C. Top Line Construct S.R.L. și S.C. Euras S.R.L.
Un Comentariu
Svereva
Cea mai mare SPALARE DE BANI.mergeti,vedeti ce s-a facut,estimati costurile si faceti diferenta.Spaga se masoara in procente.CULMEA ESTE CA DIRECTOAREA ACESTEI UNITATI ESTE MAMA SPAGARILOR.SE PRETEAZA C SA CARE,IN FIECARE ZI MANCAREA BIETILOR COPII……