Advertisement
În această seară, un şofer de 38 de ani, din judeţul Olt, a făcut accident pe fondul neacordării de prioritate. Astfel, la ieşirea din parcarea unui restaurant, a virat stânga spre Slatina, fără să observe că pe drumul principal există un autoturism pe prioritate.
A intrat în coliziune cu acesta şi, din impact, şoferul care circula regulamentar s-a ales cu o contuzie toracică. Este vorba de un şofer de 35 de ani, din Craiova. În cauză a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
![Victima, preluată de un echipaj al ambulanţei](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/CalcatMasina01-1024x684.jpg)
Advertisement