Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/05/56D3A418-B247-42A2-9E8A-8081FCC0F410.jpeg)
Un bărbat s-a prăbușit la pământ în Argeș.
În urma unui apel efectuat la numărul unic de urgență 112, paramedicii SMURD au fost solicitați pentru a acorda ajutor unei persoane de sex masculin, căzută în fața ușii unui apartament aflat în orașul Costești. Apelul a fost efecuat de către o vecină.
Este vorba despre un bărbat în vârstă de 66 ani, care a fost găsit de pompieri în interiorul locuinței, în stop cardio-respirator.
Paramedicii SMURD au început manevrele de resuscitare, iar în sprijinul acestora a sosit și un echipaj al SAJ. Din păcate, bărbatul nu a răspuns manevrelor, declarându-se ulterior decesul.
Foto: descriptiv
Advertisement