Sâmbătă, divizionara secundă CS Mioveni a disputat ultimul joc de verificare din această iarnă, urmând ca la finalul acestei săptămâni, elevii lui Marius Stoica să dispute primul joc oficial al anului.
Galben-verzii au jucat pe propriul teren cu CSM Slatina, iar partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Scorul partidei a fost slabilit încă din primul sfert de oră, Balint marcând pentru CS Mioveni în minutul 5, cu o lovitură de cap din careu, în timp ce adversarii au egalat în minutul 12, în urma unui şut prin surprindere de la 25 m.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/cs-mioveni-cs-afumati5-1024x683.jpg)
Deşi au forţat desprinderea, gazdele nu au mai putut înscrie până la final, însă au trimis o dată balonul în bară, prin Beţa, la finalul primei reprize.
Acesta a fost al şaptelea şi ultimul meci de pregătire din această iarnă. În precedentele partide, elevii lui Marius Stoica au obţinut patru victorii (14-1 cu Abatorul Slobozia, 4-0 cu CS Popeşti Leordeni, 4-2 cu U Craiova II, 7-2 cu Vediţa Coloneşti), au remizat o dată (2-2 cu CS Afumaţi) şi au pierdut o singură partidă (1-2 cu Turris Turnu Măgurele).
CS Mioveni: Croitoru (min. 75, Preda) – Ghiţă (min. 75, Alexe), Hreniuc (min. 3, Traşcu), Beţa, Alexe (min. 46, Edi Stoica) – Raul Costin (min. 75, Anghelina), Anghelina (min. 46, Marian Şerban) – Işfan (min. 46, Rădescu), Hergheligiu, Coşereanu (min. 75, Işfan) – Balint; antrenor: Marius Stoica;
CSM Slatina: Grecu – Bodri, Găină, Manea, Radu – Toma, O. Popescu, Oprescu, Necşulescu – Deta, Vlada. Au mai jucat: Bălbărău, Velcu, Scheau, Cotigă, Preda, Demic, Gheorghe, Grigore, Turlea, Doman, Ana, Ceapă; antrenor: Mihăiţă Ianovschi
Mioveniul va juca sâmbătă, 22 februarie, primul meci din sezonul de primăvară, urmând să primească vizita celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Argeşenii au încheiat prima parte a sezonului pe locul secund, având 37 de puncte.